Jordy komt in actie voor huidkankerpreventie
Jordy (37) was drie jaar geleden op vakantie samen met zijn vriendin Maaike en hun zoontje van twee. Genietend van het leven. Maar deze vakantie was ook de eerste keer dat zijn vriendin ongerust was over de moedervlek aan de zijkant van zijn hoofd. Zelf maakte hij zich geen zorgen. “Totdat de moedervlek ging bloeden. Toen ik de uitslag melanoom kreeg, verdween de grond onder mijn voeten.”
https://www.huidfonds.nl/downloads/Interview-Jordy.pdf, Lees het hele interview met Jordy
Wist je dat 1 op de 5 Nederlanders huidkanker krijgt? Een schokkend cijfer — maar het goede nieuws is: met de juiste preventie is het grotendeels te voorkomen. Daarom komt Jordy in actie!
https://www.gofundme.com/f/help-mee-huidkanker-te-voorkomen, Direct naar de actiepagina van Jordy
Op 5 oktober 2025 gaat hij tot het uiterste tijdens GYMRACE, een fysieke uitdaging die vraagt om kracht, doorzettingsvermogen en mentale veerkracht. Niet alleen voor zichzelf, maar vooral voor een groter doel: bewustwording en preventie van huidkanker.
Doneer, moedig hem aan en help het Huidfonds om mensen bewust te maken van het belang van goede zonbescherming. Samen maken we het verschil.
fotografie: Mari Durieux
Meer Nieuws

‘Pale girl winter’ nog niet helemaal omarmd: zonnebanken blijven populair
Haarlem, 13 oktober 2026 – De zomer is voorbij en daarmee vervaagt bij veel Nederlanders langzaam de verkleuring van de huid door de zon.
Lees verder
Forse stijging huidkankerdiagnoses richting 2045: melanoom neemt tot 64 procent toe
Haarlem, 7 oktober 2026 - Het aantal diagnoses van verschillende vormen van huidkanker zal richting 2045 fors toenemen.
Lees verder
350% meer Google-zoekopdrachten naar ‘waar is kokoswater goed voor’: dermatoloog ontkracht fabels
Haarlem, 2 oktober 2026 – Nu het kouder wordt, zoeken Nederlanders massaal naar oplossingen voor een droge huid.
Lees verder